Kategoriler
Bisiklet // İki Teker Fotoğrafçılık

Bisiklet ile Bebek Sahil Gezisi // 4 Temmuz

Merhaba arkadaşlar,

Uzun aradan sonra hızlı başladım diyebilirim. Dün yaptığım 31.5 km üzerine bugün de ortalama 40 km gezi ile aya hızlı başladım. Dün Adalar’a gitmek için Kabataş’a giderken kullandığım güzergahtan farklı olarak bugün Balat güzergahını kullandım. Nispeten Fatih’e göre daha kolay bir güzergah. Bisiklet güzergahı olarak görünmekte ve çok fazla trafik olmamasından ötürü rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.  Daha sonrası yine Eminönü, Karaköy, Kabataş, Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy ve Bebek şeklinde devam edebilirsiniz. Beşiktaş’a kadar ulaşımı gayet rahat sağlayabilirsiniz. Ancak daha sonrasında Ortaköy’ün daracık yolları ve park edilen araçlardan dolayı biraz stresli bir süreç başlıyor.  Ortaköy’ü atlattıktan sonra Arnavutköy’e kadar köprünün altında geçtiğinin yol vs gayet rahat diyebilirim. Zaten çok fazla bisikletli görüyorsunuz yolda.  Ancak balıkçıların yoğun olduğu yerlerde bisiklet sürmek çile olabiliyor. Zaten bütün olayının koşu ve bisiklet olduğu sahilde bu denli yoğun bir balıkçı akını varken zevkinin biraz kursağınızda kalabiliyor. Denizin tadını çıkarmak isteyenlere bu kötü haberi şimdiden vereyim ancak yoldan gitmek istiyorsanız transit bir halde devam edebilirsiniz.

Geziye dair bazı detayları paylaşayım.

Bebek’e giderken kullandığım güzergah ve detaylar: https://www.strava.com/activities/629735890

Dönüş yolunda kullandığım güzergah ve detaylar: https://www.strava.com/activities/630100907

Dönüş yolundan çok fazla bahsetmedim. Beşiktaş’a kadar yanımda arkadaşım olduğu için düşük tempolu ve yer yer elde sürerek getirdim. Daha sonrası ise sürekli kullandığım güzerhah olan Kabataş, Eminönü, Unkapanı, Fatih, Edirnekapı,Rami,Bereç,Beşyüzevler şeklinde. Buraya dair çok fazla konuştum zaten daha önceki yazılarda.

Özetle Bebek sahili bir hayal kırıklığı olarak kaldı bende. Belki bundan sonra Bebek’ten ileriye doğru keşiflere çıkabilirim. Umarım orası bir bisikletli için güzeldir. Esen kalın 🙂

Bir standart olan çektiğim fotolardan bazılarını yine paylaşmak istedim.

https://www.instagram.com/p/BHc2IbKhrm1/?taken-by=karatas_selim

DSC_0128 DSC_0130 DSC_0137

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir