Kategoriler
Kariyer-İş Hayatı

Bisiklet Üstünde Yaşananlar // 31 Mayıs – 2 Haziran

Yeniden Merhaba,

Bisikletime ilk hasarımı bugün verdim. 31 Mayıs olarak bunu buraya not düşelim 🙂 Tamamen benim sabırsızlığım ve acemiliğinden kaynaklandı bu hasar. Arabaların yanından geçerken kaldırıma fazla yanaşmam ve pedala basmam sonucu pedal bu hale geldi. Sanırım ona da bir tadilat yaptırmam gerekecek. O an düşmedim ve herhangi bir sıkıntı olmadı. Ancak daha sonra bindiğimde pedala basmada bazı zorluklar yaşadım ve bacağıma iz yapmaya başladı pedalı yamulan kısmı.

Yine saçma bir yol değiştirmeden kaynaklı az kalsın kaza yaşıyordum diyebilirim. Sağ taraftan devam ederken yol ayrımına gelince diğer şeride geçip yoluma devam etmek istedim. Ancak zamanlama ve hızlanma hatası yaptığım için motorcu bir arkadaş az kalsın üstümden geçiyordu. Neyse ki tecrübeli ve iyi niyetli biri olduğu için hem yavaşladı hem de gülümseyerek sıkıntı yok şeklinde “ok” işareti yaptı. Bu bana ders oldu ve daha dikkatli şerit değiştirmeye devam ediyorum.

Selam veren bisikletliler müthiş bir motivasyon kaynağı. Selam alın, selam verin. İhmal etmeyin bence. Yollarda yalnız olmadığınızı anlıyorsunuz.

Ayrıca komik bir şey daha başıma geldi. Arabadan birisi kafasını çıkarıp -deli misin? diye bağırdı. Yolda çok gülemedim ama daha sonradan hatırladıkça gülümsetti 😀 ( Gerçekten deli miyim diye üzerine düşünmedim değil)

Bir gün ara verdikten sonra ( 1 haziran) ertesi gün yine bisikletimi alıp yollara düştüm. Günden güne karardığımın farkına vardım ayna karşısında sabah kendime baktığımda. Sanırım bu şekilde devam edersem tam bir siyahi vatandaş olacağım. Bu konuda çözüm önerilerine açığım ve araştıracağım.

Ayrıca Özdilek Avm’nin orada güvenlik görevlisi arkadaş hareket etmeme rağmen burada durmamam gerektiğini söyledi. Saygı duydum ve nereye bırakabilirim dedim? O da naçizane otoparka bırak daha güvenli olur dedi. Bilemedim. Bence avm kenarlarında bisiklet bağlamaya bir yer mutlaka olması gerekiyor. Belki de Özdilek Avm’sine özgü bir durum olabilir bu. Bisikletini otoparka bırakan var mı bilmiyorum ama varsa duymak isterim sizden de.

Dönüş yolunda bisikletin arka vitesinde problem sezdim. Bazı viteslere tam atmıyor ve sesi değişiyordu. Zaman zaman korkutsa da günü tamamlamayı başardım.  Ancak kendimi tehlikeye atmamak adına kontrol sağladıktan sonra sürmeye devam edeceğim. Açıköğretim sınavlarım nedeniyle fırsat bulamazsam bakım yaptırmak biraz zaman alacak gibi görünüyor.

Şöyle bir video var. Belki gaza gelip kendim denerim ama emin değilim 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=bMpJUe211AM

Ayrıca eve gelirken tam sokağa girdikten sonra kaskımın üzerine elma attı birisi. Muhtemelen muzur bir çocuk attı sağa sola baktım ancak göremedim. Sanırım fosfor yeşili hoşuna gitti ve o yeşil elmasının kalan kısmını bana atmak istedi. Kaskıma da ilk darbeyi böylece almış oldum 🙂

Yollardan bazı fotoğraflar ile yazıyı sonlandırıyorum. Yolda karşılaşmak dileğiyle.

 

Güzergah ve istatikler için: http://tr.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=sekaist&id=1197765

ps: km farkları bazen açmayı unutmamdan kaynaklanıyor. Sürekli aynı güzergahı kullanıyorum bazen aynı yol üstünde farklı şeritlerden gittiğim oluyor o kadar. Henüz daha iyi bir güzergah bulamadım.

“Bisiklet Üstünde Yaşananlar // 31 Mayıs – 2 Haziran” için 4 yanıt

Park yeri derdi bisiklette her zaman var fakat avm’lerde dısarı bırakmak çok tehlikeli,marmara forumda dışarıda var mesela oradan bisiklet çalındığını bilirim, yine biri bir toplulukta yazmıstı , o tarafa bakan kamera v.s. olmuyor güvenlik de çoğunlukla olmadığından en güzeli avm’lerin otoparkları orada motorsikletlerin arkasına güvenli yere park etmek. Ayrıca Bisikletin direk gün ışığına maruz kalmaması içinde kapalı otopark daha güvenli.

Merhaba,

Geçmiş olsun. İnsanların sana deli misin diye seslenmesi gayet doğal? Çünkü trafikte arabayla ilerleyen büyük bir kitleye göre bisiklet sadece çocukların mahalle arasında sürdüğü bir oyuncak ve bizim gibi kocaman adamların trafiğin ortasında bisikletle ilerlemeye çalışması onlara göre deliliğin daniskası.

AVM’lerin hepsinde bisiklet park yerleri yok maalesef. Zaten bazı yerlerdeki bisiklet park yerleri hırsızlara davetiye çıkaracak cinsten. Yanında bisiklet kilidin varsa otoparkların içinde tenha olmayan bir yere bağlayabilirsin bisikletini.

Pes etmeden sürmeye devam et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir