Kategoriler
Genel Kariyer-İş Hayatı

bizi rahatsız eden bazı sorunlarınız var.

Benim diyeceklerim var.

-Neden kredi sınırınız var mesela. Tamam 1,8 sınırını anlıyoruz. 1,8 altında ortalama yapan adam başarısız olarak görüyorsunuz ve bazı dersleri almasını engelleyip daha önceden aldığı derslerden başarılı olmasını istiyorsunuz. Buna pek bi şey dediğimiz yok ama asıl sıkıntı kredi sınırının olması noktasında çıkıyor. Benim 2,00 üzerinden ortalamam varsa bırakında istediğim kadar ders alayım ve sorumlusu ben olayım. Çıkan yasalarında altında yatan sebeblerde gösteriyor ki devlet bizim iyiliğimizi düşünüyor ve biz senin yerine düşündük doğrusu bu diyerek bazı dayatmalarda bulunuyor. Affedersiniz bazı diyerek küçümesedim sanırım. Hayatın her noktasında var bunlar öyle az uz değil yani. Konumuza gelecek olursak benim istediğim eğer 2.00 üzerinde bir ortalamam varsa sizin dediğiniz gibi 24 kredilik dersi değilde istediğim kadarını yapabileceğime inandığım kadarına alayım. Bırakın sorumlusu ben olurum.

-Kredi yettiği kadar üstten ders alma mevzusu var bir de. Yani dönemlerde zorunlu olarak 18 kredilik derslerimiz var ve eğer istersek üstten ders alabiliyoruz. Ama bunun içinde danışman hoca keyfi olarak beklenilen ortalama var, ya da bazı derslerde başarılı olmuş musun olmamış mısın koşulu var. ( mesela teknik ingilizce alman için öncesin ingilizceden geçmiş olmalısın).

-Devam zorunluğu mevzusu var. Bu neden var hala anlamış değilim diyeceğim pek inandırıcı olmayacak. Yine altında yatan sebep bizim iyiliğimizin düşünülmesi sanırım. Sanırım değil eminim tamam tamam. Bu konuda da isteğim var. Ben alakasız derslere gelmek istemiyorum. O sınıfta boş boş bulunmak istemiyorum. Eğer ders bana bi şey katacaksa sizin dayatmalarınız olmadan geleceğim zaten. Lütfen rica ediyorum.

Bu istekler 3. sınıf bir öğrencinin haykırışları. Ama bunlar genel sorunlar. Yani değişmeyecek biliyorum ama bir şeylerin farkında olsunlar istiyorum. Böyle gelmiş böyle gider diyorsunuz, burası Türkiye diyorsunuz duyuyorum. Ama içime sinmiyor bazı şeyler arkadaş. Burada basitçe 3 sorundan bahsettim ama daha detaylı da irdeleseniz hepsinin sonu aynı yere çıkacaktır.  En azından özet geçersem bazıları zahmet eder okur diye düşündüm.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir