Kategoriler
Genel

Hotmail’in yerine Outlook.com geliyor

1996 yılından bu yana yayında olan Hotmail.com çok yakında yayın hayatına veda edecek. 400 milyon dolar karşılığında Microsoft tarafından satın alınan Hotmail, firmanın markalaşma ve kurumsallaşma çalışmaları nedeniyle yok olacak. Peki, Hotmail ölünce yerine hangi platform geçecek? Microsoft’un Office paketleri içerisinde yer alan e-posta programı Outlook, bundan sonra internet üzerinden de hizmet verecek.

Outlook.com bugün itibaren yayına geçmiş durumda. Siteye girip, Windows Live hessabınızla e-postalarınıza bakarsanız otomatik olarak Outlook.com’la kullanıcı adınız bağdaştırılıyor. Outlook.com, Windows 8’le birlikte gelecek olan hızlı değişimlere ayak uydurmak için hazırlanmış.

 

Microsoft’un temel hedefi Windows 8’in metro arayüzünü her içeriklerinde kullanmak oldu. Bu nedenle, Outlook.com’da da metro arayüzün nimetlerinini görebiliyorsunuz. Facebook, Twitter ve Windows Live Messenger hesaplarınızı Outlook.com üzerinden takip etmek mümkün.

Mavi beyaz renkleriyle hazırlanmış olan sitede kullanıcılar link kirliliği beklemiyor. Bunun yerine, her şey yine metro arayüzden esinlenerek basit bir iki tuşa basarak çözülebiliyor.

Hotmail hesabınızı Outlook’a geçirmek için yapmanız gereken tek şey www.outlook.com üzerinden bir kez e-postalarınıza bakmak.

KAYNAK : techno-labs.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir