Kategoriler
Java Programlama Dilleri

İleri Seviye Java Geliştiricileri için 10 Web Sitesi

1. stackoverflow.com

Hemen hemen bütün programlama dilleri için popüler bir web sitesidir. Milyonlarca soru ve cevap bulundurur.  API öğrenirken ya da programlama dili örnekleri için çok sayıda kod segmentleri vardır.

stackoverflow-650x268

 http://stackoverflow.com/

 

2. dzone.com

Çok sayıda blog haberleri yayınlayan geliştiriciler için eğlenceli bir web sitesi diyebilirim. Bir sonraki blogta ne okuyacağını bilemediğin bir maceraya benziyor.

dzone-650x374

http://www.dzone.com

 

3. leetcode.com

Daha özel java soruları için cevaplar bulabileceğiniz bir ortam. Teknik görüşmeler için algoritma ile ilgili sorular bulabileceğiniz bir sosyal ortam. Teknik bir mülakatta başarılı olmak için 3 adımın tekrarlanması gerektiğini düşünüyorum => Code(Yaz) > Read(Oku) > Discuss(Tartış)

leetcode-650x472

http://leetcode.com/

 

4. Java SE Teknik Dökümantasyon

Java SE API için ihtiyaç duyulan bütün dökümanları içerir. Eğer ileri seviye java geliştiricisi iseniz daha temel bilgiler için faydalanabilirsiniz.

oracle-doc-650x524

http://docs.oracle.com/javase/

 

5. Github

Java kütüphaneleri ve frameworklerini öğrenmek için mükemmel bir kaynak.  Ücretsiz projeler bulabilirsiniz.  Açık kaynağa sahip projeler görebilirsiniz. Deneyimli geliştiriciler için bunlar çok faydalı olacaktır.

github-650x309

https://github.com/

 

6. Coursera

İyi Üniversitelerin Bilgisayar Bilimleri için  tanınmış profesörlerinin derslerinin bulabileceğiniz bir video ortamı.

courseera-650x441

 https://www.coursera.org/

7. Java World

 

Çeşitli Java Tutorialleri için geniş bir kaynağa sahiptir.  Makaleler çok iyi çizim ve resimlere sahiptir. Derinlemesine öğrenmek için faydalı kaynaktır.

javaworld-650x394

http://www.javaworld.com/

 

8. IBM developerWorks

IBM çalışanları tarafından yazılmış çok sayıda haberi barındırır.

ibm-650x361

http://www.ibm.com/developerworks/java/

 

9. Wikipedia

Deneyimli geliştiriciler için bazı kavramlar hakkında bilgi bulabilmek için kullanılabilir.  Örneğin service-oriented programming hakkında detaylı bilgi için ulaşabiliriz.

wiki-650x316

http://en.wikipedia.org/wiki/

 

10. Program Creek

Diğer 9 web sitesine göre oldukça küçüktür.  Diğer web sitelerinde yazılmayan haberleri, makaleleri ve kod örneklerini bulabilirsiniz. Bu yazılar farklı alanlardaki insanlar tarafından yazılır.  Her zaman güncellenir ve Java geliştiricileri için kaliteli paylaşımlar yapılır.

programcreek-650x343

http://www.programcreek.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir