Kategoriler
Mobil Gelişmeler

iOs Uygulamaları Geliştiricisini Sevindiriyor

apple-uygulamalariApp Store herkesin bildiği üzere iPad, iPod Touch ve iPhone uygulamalarını kullanıcılara sunduğu mobil uygulama mağazası 40 milyar indirmeye ulaşarak 2013’e rekorla girdi.

2008 yılında yakaladığı 20 milyar indirmeyi ikiye katlayarak yeni yılda 40 milyar indirmeye ulaştıklarını açıkladılar. Dünya genelinde tatil sezonu olarak adlandırılan Aralık ayında 2 milyar uygulamayı iPad, iPhone ve iPod Touch kullanıcıları indirdi. App Store 35 milyar indirmeye Ekim’de, 25 milyar indirmeye ise Mart ayında ulaşmıştı.

Konuyu değerlendiren Apple İnternet Yazılım ve Servisleri Kıdemli Başkan Vekili Eddy Cue, “2012 iOS geliştirici topluluğu için harika bir yıl olarak geçti. Geliştiriciler App Store’da 7 milyar doların üzerinde para kazandı. Biz de onlara en yenilikçi uygulamaları geliştirebilmeleri için gerekli ortamı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Sürekli olarak Apple kullanıcı kitlesinin büyüdüğünden bahsediliyordu. Son açıklamaya göre 500 milyondan fazla aktif App Store hesabı olduğu ortaya çıktı. App Store’da toplamda yaklaşık 775 bin uygulama bulunuyor. Bunların 300 binden fazlasını iPad uygulamaları oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir