Kategoriler
Film / Dizi

Sinemia Kartı Almadan Önce iyi Düşünün!

Sinemia – Özel Sinema Kulübü

Sinemia kendini “Özel Sinema Kulübü” olarak tanımlıyor.  20 Aralık 2016 tarihinde sinemia üyeliğimi başlatarak bu kartın özelliklerinden faydalanmaya başladım. 2 Şubat itibariyle 18 film izledim.  Tabi bu kadar çok film izleyince haftalık olan gelen filmlere yakından bakınca Türkiye’deki sinema sektörünün içler acısı haline de tanıklık etmiş oldum. Bununla alakalı çok güzel kısa belgesel tadında bir videoyu da buraya ekliyorum. kapalı gişe

 

kapalı gişe belgeseli
Sinema sektörüne eleştirel bakış

 

Konumuz sinema sektörünün halinden ziyade Sinemia kart özelinde kazandığımız hakların neler olacağı. Zaman zaman çeşitli kampanyalar yapılsa da çok uygun fiyatlarla karşılaşmadım. Ben BKM Express işbirliğiyle yapılan bir kampanyadan faydalanarak 3 aylık bir kullanım için ödeme gerçekleştirdim. 157 TL ödedim bu hizmet için. Yine beklenen büyük filmler olduğu sürece bunları kampanya fırsatı olarak değerlendirip indirimlere gidiliyor. Ancak %30 – %40 aldatmacasına bakmadan ödeyeceğiniz rakamlara odaklanmanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

 

sinemia kart örneği
Sinemia Kart

 

Kart özelinde Cinemaximum‘ların, Cinema Pink‘lerin hepsinden ve bazı diğer salonlardan faydalanabiliyorsunuz. Kapalı gişe belgeselinde bahsettiği gibi bu firmaların tekelinde bulunduğu için diğer salonlara çok fazla gitme şansım olmadı. Bu salonların sunduğu 4dx, imax,mpx,dbox, vip seçeneklerden de faydalanabiliyorsunuz. Burada önemli bir detay var 4dx ve vip hizmetini otuz günde bir kullanabiliyorsunuz. İhlal gerçekleştirirseniz kartınız kullanıma kapatılır. Ayrıca bir diğer ihlal sebebi de aynı filme üç kereden fazla gitmek şeklindedir. Kötü niyetli arkadaşları engellemek amacıyla konulmuş son derece normal bir kural.

Sinemia ile Sinema Biletini Nasıl Alırım?

Sinema bileti alırken telefonumuza yüklü Sinemia mobil uygulamasıyla üyelik girişini yapıyorsunuz. Çevrenizde bulunan salonları sıralıyor bu şekilde. Bu salonların yakınına geldiğinizde sistem aktif oluyor ve dilediğiniz salon ve seans için günlük bir adet bilet alımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun dezavantajları bazen sistem girişinin patlaması veya gps çekemesinden kaynaklı salonun yakında görünmeme gibi nedenler olabiliyor.  Dikkat etmeme rağmen iki defa sisteme girememe ve bir defada gps çekmemesi sorunuyla karşılaştım. Mağduriyet sonrası Sinemia gönül almak amaçlı üyelik süremi bir hafta kadar uzattı. Böyle mağduriyetler yaşadığınızda Twitter ve mail kanallarıyla irtibata geçiniz. En azından daha sonrasında bu tarz incelikler yaparak kendilerini affettirmeye çalışıyorlar.

 

sinemia mobil uygulama
Mobil Uygulama Genel Görünüm

 

Tam zamanlı çalışan biri olarak sinemayı iş çıkışı saatlerinde tercih ediyorum. Normal ücretleriyle gitmenin çok zorlaştığı salonlara bu tarz hizmetlerle teşvik sağlandığını düşünüyorum. Kartımın süresini uzatma konusunda çekincelere sahibim ancak bunu ilerleyen zamanda salonlarda yayınlanacak filmlerin kalitesi belirleyecek. Bazı çok kaliteli filmler bir hafta bile kendine yer bulamazken bazı filmler bir aydan fazla çok fazla salonda gösterimde kalabiliyor. Bu adaletsizlik düzeltilirse sinema sektörü gelişecektir kanaatindeyim.

Sinemia kartı tercih ederken lüks bir ihtiyacınıza alternatif bir kanal aracılığıyla çözüm bulduğunuzu unutmayın. Normalde üç ay için bu sektöre 160 TL harcamayan biriyseniz kartı alınca çok fazla kara geçtiğinizi düşünmemeniz gerekmekte. Sık sık sinemaya ziyaret edenler için ise tadından yenmeyecek bir hizmettir. Zira son zamanlarda yine büyük bir yatırım alan Sinemia gelişmeye devam ediyor. Detayları için webrazzi’ye bakabilirsiniz.

Aklınıza takılan konularda sorularını sorabilirsiniz. Burada yazılanlar herhangi bir markayı karalama kampanyası niteliğinde değildir.

 

 

“Sinemia Kartı Almadan Önce iyi Düşünün!” için 5 yanıt

SİNEMİA KARTA SAKIN YAKŞALMAYIN SAKINNNNNNNNN. BİR SÜRÜ PALAVRA İLE CEBİNİZDEN PARANIZI ALIP TEKRAR GERİ İADE ETMİYORLAR VE SÖYEDİKLERİ ÇOĞU ŞEYİ YAPMIYORLAR. HEP BİR BAHANEYLE ÜYELİĞİNİZİ DONDURUP TEKRAR TEKRAR PARA YATIRMANIZI İSTİYORLAR!!!!

ben 1 senedir kullanıyorum hiç böyle bir durum yaşamadım neden yararlı kaynakları karalamaya çalışırsınızki, ayda 3 sinema hakkımın olduğu paketi kullanıyorum ve sadece 18 lira ödüyorum eğer normal sinemasız gitmek isteseydim , normal 1 biletin fiyatı 25-30 lira civarında , 3 bilet için 90 lira ödicektim ama şuan sinema sayesinde 18 lira ödüyorum 😀 birde evinizde film izleyeceğinize gidin sinemada izleyin hemde aktivite olur

Ben de sinemaya çok giden biri olarak almayı düşünüyordum ancak bir tanıdığım hizmetin çok kötü olduğunu söylediğinden beri kararsız kaldım. Birçok kez cebinden bilet almak zorunda olduğunu vesaire söylemişti kendisi.

2019 yılı içerisinde her biletten katkı payı %20 %30 alınıyor buda bileti gişe almaktan bi farkı kalmıyor alırkende uygulama ve bilgileriniz güncel değil diyerek gününüze genellikle mağfeder. uzak durmakda fayda var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir