Kategoriler
Sosyal Medya

Yatırımcılar LinkedIn Hesaplarınıza Dikkat Ediyor


Çıkış amacıyla diğer popüler sosyal ağlardan farklılık başlarda bile gösteren LinkedIn bu farklılığını ortaya koyacak kitleye ulaşmış olarak görülmeye başladı bile. Profesyoneller ve şirketler arası iletişimi hedefleyen şirket yapılan son araştırmalara göre yatırımcıların karar verirken en çok başvurduğu sosyal ağ konumunda ilk sırada yer alıyor. Bir şirkete yatırım yapacak olanların direkt olarak bu şirketin Facebook ve Twitter üzerinden ne denli geniş bir kitleye ulaşmasından daha farklı verilere dikkat ettikleri ortaya çıkmış.

Cogent Research aracılığıyla LinkedIn tarafından yapılmış olan anket Kanada ve Amerika’da $100.000 ve üzeri yatırım yapması olası 600’den fazla kişi tarafından yanıtlanan sorulardan çıkan sonuçlara göre; katılımcıların yüzde 73’ü bir yatırım yapmadan önce firmanın çalışanlarının profillerini, firmanın Linkedin üzerindeki etkisini dikkate almasının yanı sıra, Linkedin’i finansal kararlar almak için bir araştırma aracı olarak ta kullandığını ortaya koymuş durumda. Bu oranın Google+, Facebook ve Twitter olarak verilen cevapların toplamından daha fazla olduğu açıkça göze çarpıyor.

Anketin sonuçları 5 milyon dolar ve üzerinde yatırım yapmayı düşünen kişilerin yüzde 79‘unun kendi yatırım araştırmalarını yaparken Linkedin üzerinde paylaşılan makaleleri dikkate aldıkları yanıtını vermişler. Büyük yatırımcılar olarak nitelendirilen bu kesimin ortalama bir yatırımcıya oranla %157 Linkedin makalelerine daha fazla güvendiği ve ortalama bir yatırımcıya göre %37 oranla Linkedin üzerinden elde edilen bilgilere güvendiği sonucuna ulaşılmış. Linkedin hesaplarımıza dikkat etmeliyiz. Artık herkesin bir Linkedin hesabı olmalı ve bunun aktif kullanımı sonucunda bize daha iyi iş olanakları sağlayacağı gayet açık durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir