Kategoriler
Sosyal Medya

Sonunda bu da oldu! Twitter Üzerinden Nikah

[youtube_sc url=”http://www.youtube.com/watch?v=TQtBW6nuByw” rel=”0″]

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen tören ile gözde sosyal ağ Twitter üzerinden Türkiye’nin ilk sanal nikahı kıyıldı. Sosyal ağların çok popüler olmasının sonuçlarını yaşıyoruz. Öncülüğünü Twitter ve Facebook’un yaptığı sektör, arkadaş çevresi ile samimi bir ortamda içerik paylaşım imkanı sunması açısından kişilerin yoğun ilgisini çekiyor. İnsanlar yaptığı her şeyi bu ağlarda paylaşır hale geldiler.

İsmini birçok olayda duyduğumuz sosyal ağ bu sefer evlilik haberi ile gündemimize geldi. İşte nikahtan görüntüler:

Buna göre ilk kez İstanbul Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik ile sosyal medya editörü de olan Cengizhan Çelik ile Candan Canik’in nikah töreni Twitter üzerinden kıyıldı. Ülkemizin ilk sanal evliliği olan organizasyonu belediye başkanı Mustafa Kara yönetti.

Bugüne kadar Twitter’ı hiç kullanmayan gelin Candan Canik’in ilk tweeti de ’Evlenmeyi kabul ediyor musunuz?’ sorusu üzerine yazdığı ’Evet’ oldu.
Nikah sonrası konuşan damat Cengizhan Çelik, ’Nikahımızı sosyal medyada kıyarak, nikahımızı güzelleştiren küçük bir sürpriz olsun istedik. Bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştik, yoksa amacımız denildiği gibi takipçi kazanmak değil’ dedi.

Nikah sonrasında misafirlere seslenen Üsküdar Belediye Başkanı Kara, bu nikahla yüz binlerce kişiye ulaşıldığını ifade ederek, misafirlerden tweetleri ’retweet’ yapmalarını istedi. Kara, evlilik cüzdanını şahit Serkan Kalemciler’e teslim etti. Kalemciler de defteri gelin Candan Canik’e verdi.

Mustafa Kara, çifte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ’3 çocuk’ tavsiyesini ileterek, mutluluklar diledi.

Cengizhan Çelik ve Candan Canik, böylece Türkiye’de sosyal medya üzerinden evlenen ilk çift oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir