Kategoriler
Mobil Gelişmeler

Windows 8 Uygulama Geliştiricileri | Son gelişmeler

Bildiğiniz gibi 12 Eylül 2012 tarihinde Windows 8 Mağazası, Türkiye’ye açılmıştı. O tarihtihten itibaren Türkiye’den de geliştirici kaydına ve uygulama gönderimine açılmıştı. Windows 8, Microsoft’un en büyük yatırımlarından biri olarak Ekim ayında piyasaya girecek. Pek çok firma Windows 8 tabanlı Notebook, Ultrabook, tablet ve masaüstübilgisayar gibi ürünlerini piyasaya sunacak.

 

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 için geliştirilen resmi uygulama mağazası içerik anlamında giderek zenginleşiyor. Peki Türkiye’de de hizmet verecek platformda son durum ne?

Genel tasarım anlamında metro olarak anılan düzeni tercih eden firma, alışılmışın dışındaki dizayn ve işleyiş mekanizması ile merhaba demeye hazırlanıyor. 82’den fazla ülkenin yanı sıra Türkiye’nin de kullanımına sunulan mağaza, Türkçe uygulamaların sorunsuz şekilde yüklenmesini mümkün kılıyor. Firma adına açıklamalarda bulunan Wes Miller, online mağazanın 120’den fazla ülkeye ulaştığını müjdelerken içerik kapasitesinin ise hızla arttırıldığına dikkat çekti.

Şu an uluslararası alanda 1600, Amerika için 1153 yazılımın hazır olduğunu bildiren yetkili, geliştiricilerin yoğun çalışma içerisinde olduklarını ekledi. Windows 8’in yeteneklerini arttırarak daha iyi ve üst seviye kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlayan teknoloji devi, bakalım Windows 8’in çıkmasıyla birlikte nasıl bir rol üstlenecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir