Kategoriler
Genel

Yeni Başlayanlar için Person of Interest

person-of-interest-wallpaper-HD

ABD’de CBS televizyonu tarafından yayınlanan suç, drama, gerilim tarzı televizyon dizisidir. Lost’un yaratıcısı J.J. Abrams ve The Dark Knight’ın senaristi Jonathan Nolan‘dan yepyeni bir gizem öyküsü ile karşımızda. “Kameralar her yerde! İzliyorlar, dinliyorlar, kaydediyorlar… Sizin hakkınızda her şeyi biliyorlar. Peki siz onlar hakkında ne biliyorsunuz?” şeklinde iddialı bir mottoyla yayın hayatına başlayan dizi her bölümüyle bizi büyülemeye devam ediyor. Dizinin 2. sezonu yayınlanmaktadır.

Season-1-Promotional-Poster-person-of-interest-24446091-1000-1412
1.Sezon Posteri

İçerikten kısaca bahsetmek gerekirse; gizemli bir işadamı olan Mr. Finch, ileride işlenecek suçları önceden önlemeyi hedefleyen bir bilgisayar yazılımı geliştirir. İlginç bir karaktere sahip bu milyoner işadamı elindeki programı hayata geçirebilmek için resmi kayıtlarda ölü olarak geçen Reese adlı eski bir CIA ajanıyla anlaşmaya varır. Kendi kaynakları ve teknolojisiyle, Reese’in yetenekleri ve sezgilerini birleştiren Mr. Finch’in amacı; gelecekte işlenecek olan suçları henüz suçlular eyleme geçmeden önlemektir.

Person-of-Interest-Poster-person-of-interest-31808851-500-735
2.Sezon Posteri

Dizinin başkarakteri Mr. Finch rolünü son yılların en sevilen aktörlerinden biri olan Emmy Ödülü kazanan Michael Emerson üstleniyor. Emerson, Abrams’ın da en gözde oyuncularından biri. Usta oyuncuyu tüm dünyada üne kavuşturan, J.J. Abrams’ın yapımcılığını üstlendiği Lost dizisinde canlandırdığı Ben Linus karakteri olmuştu. Dizinin diğer başrolü ise 1991 yılından bu yana çeşitli filmlerde izlediğimiz Jim Caviezel‘e ait. Caviziel, son olarak geçtiğimiz yıllarda mini dizi The Prisoner‘ın başkarakteri olarak ekrana gelmişti.  Ayrıca dizide Academy Ödülüne aday Taraji P. Henson da yer alıyor.

poi-season2-600x350
Michael Emerson & Jim Caviezel

Hikaye ve akış olarak bir ana konu ve bu ana konunun etrafında her bölüm farklı karakterler ve konuları işleyen bir senaryo yapısı vardır . Bir dizinin kendisini izletmesinde oyunculuk, senaryo, yönetim, oyuncu seçimi gibi pek çok unsur var şüphesiz.  Bunların hepsine aynı kalitede eğilmesi bir yana Person of Interest‘in, kendisine has kurgusuyla ayrı bir lezzet bırakıyor damakta.

Person of Interest Kamera Arkası

Tanıtım Filmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir