Kategoriler
Mobil Gelişmeler

Mobil uygulama geliştirme platformu: Netmera

Netmera farklı platformlara mobil uygulama geliştirenlerin işini kolaylaştıran bir girişim ve 7 ‘hackathon‘un destekçisi olduktan sonra yenilenerek beta sürümden çıkmayı planlıyor.

Yaklaşık 1 yıldır beta sürümünde kendini geliştiren Netmera, bu süreçte özellikle Avrupa’da ve Türkiye’de Droidcon ve Appsworld gibi önemli organizasyonların destekçisi olmuş. Bu sayede Avrupa ve Amerika’dan binlerce mobil uygulama geliştiriciyi bünyesine katmayı başarmış ve  beta sürümünü kullanan geliştiricilere ücretsiz ‘pro hesap’vererek kararlı sürüme geçmiş.

netmera-cross-platform-mobile-app-development

Kullanıcıların %47’si Türkiye’den

Netmera’nın bulut tabanlı hizmetlerini tüm dünyaya ulaştırmak gibi bir hedefi var. Inomera Research‘ün bir ürünü olan Netmera, alınan bilgilere göre şu anda 600 kullanıcıya sahip. Bu kullanıcıların yüzde 47′si Türkiye’den. 1000 civarında uygulamayı üzerinde barındırıyor ve bu uygulamalar 10 milyon civarında cihaz üzerinde Netmera SDK’sının çalıştığını gösteriyor.

Mobil uygulama pazarının önemli alanlarına (oyun, pazar yeri, perakende, medya, telekom, bankacılık) bütünleşik hizmet verecek şekilde geliştirilen Netmera, önümüzdeki dönemde bu sektördeki şirketler ve pazarlama kampanyalarını yöneten ajanslarla işbirlikleri kurmayı hedefliyor.

Yeni Bir Özellik: Anlık Bildirim(Push Notification)

netmera-notification

Bu arada Netmera yeni tanıttığı anlık bildirim (push notification) özelliğinin ilgi görmesini bekliyor. Bu özellikte uygulama kullanıcısına ait kullanım davranışları, coğrafi konum gibi detaylara inilerek bildirimin ulaşacağı kitle hedeflenebiliyor.

Solda bir örneğini gördüğünüz bu bildirimler de zengin medya içerikleriyle donatılıp ilgi çekici kampanyalar haline getirilebiliyor. Netmera bu bildirimlerle kimin ilgilendiğini de raporlayabiliyor.

Görmek istenilen girişimler

Türkiye’de SaaS girişimlerinin çoğalmasını isterken hem mobil odaklı hem de dünyaya açılan bir girişim görmek açıkçası Türk geliştiricileri mutlu ediyor. Umarım yakın zamanda bu tür girişimler yerli uygulama geliştiricilerin de desteğiyle küresel pazarda rekabetçi bir konuma gelir ve Türkiye’deki ekosistemin büyümesini desteklemeyi sürdürür.

Netmera hakkında daha fazla bilgi için: Tıklayınız

iOS, Android ve HTML5 tabanlı örnek uygulamalar için: Tıklayınız

Netmera Blog: Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir